Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (23.05.18)

WIDEO | Środa, 23 maja 2018 (09:46)

„SLD będzie wystawiał kandydatów, albo popierał kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich, i robimy to konsekwentnie (…). Warszawa jest najtrudniejsza, trzeba powoli to ustalić. W piątek Rada Warszawy podejmie ostateczna decyzję w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy. Andrzej Celiński jest jednym kandydatem, wczoraj pojawiła się możliwość rozmowy z Katarzyną Piekarską” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty. „Wszyscy namawiają mnie do współpracy z opozycją (…) Jak z nią nie współpracuję (…) to wszyscy mówią: jesteś po prostu wredny, nie możesz tego robić. (…) Na Boga, dajcie mi robić swoją politykę!” – dodał przewodniczący SLD, mówiąc o współpracy w ramach całej opozycji. „Jestem politykiem, który jak powie i ustali coś po negocjacjach, to nie oszuka” – podkreślił Czarzasty. Jak zaznaczył, nie ma "poważnych rozmów" o poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie.

„Uznaję to, że lider największej partii opozycyjnej powinien kreować, proponować różne rozwiązania, potencjalnie różne porozumienia” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Włodzimierz Czarzasty odnosząc się do roli Grzegorza Schetyny jako lidera ugrupowań przeciwnych PiS. Jak zaznaczył szef SLD, z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej „nie rozmawiał od grudnia”. „Idę dosyć konsekwentnie z SLD od dwóch lat własną drogą – i bardzo jest mi z tym dobrze” – ocenił.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o trwający w Sejmie protest opiekunów i osób z niepełnosprawnością. „My uczestniczymy we wszystkich protestach z tym związanych. Chodzimy pod Sejmem, chodzimy naokoło. Jak są manifestacje, to jesteśmy” – stwierdził. Był sceptyczny, jeśli chodzi o odwiedzanie okupujących korytarz sejmowy. „Czy to jest tak, że oni chcą, żeby ich odwiedzano, czy po prostu wiele osób chce ich odwiedzać?” – pytał Czarzasty.
Najlepsze tematy