Krasnodębski w Porannej rozmowie RMF (08.05.18)

WIDEO | Wtorek, 8 maja 2018 (10:30)

Można rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa – tak w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Zdzisław Krasnodębski komentuje stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wiceprzewodniczący PE przyznaje, że taka kontuzja „utrudnia kontakt z wyborcami, ale podejmowanie decyzji jest możliwe”.

„Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym „Spitzenkandidat” - kandydatem wiodącym - do Parlamentu Europejskiego” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM prof. Zdzisław Krasnodębski. Skąd miałaby kandydować? „O ile wiem - słyszałem, że z listy krakowskiej” – zdradził europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Był też pytany o jego plany startu do PE w 2019 roku. „Chętnie się zmierzę z Ewą Kopacz (w Warszawie – red.), gdyby była taka potrzeba – zadeklarował.

Prof. Krasnodębski mówił też o trwającym w Sejmie proteście opiekunów osób niepełnosprawnych. „Musimy jako społeczność, jako naród, jaką politykę społeczną chcemy prowadzić. Musimy się inaczej dzielić dochodem narodowym. Prawdopodobnie oznacza to też zmianę systemu podatkowego” – stwierdził gość RMF FM.
Najlepsze tematy