Karczewski w Porannej rozmowie RMF (17.04.18)

WIDEO | Wtorek, 17 kwietnia 2018 (09:30)

"To nie jest program, to jest propozycja. Ja jej nie popieram" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o przedstawiony przez Jarosława Gowina pomysł głosowania rodzinnego. "Tym, którzy uważają, że Senat powinien być zlikwidowany powtarzam, że gdyby Senat zajmował się tylko i wyłącznie Polonią to 24 godziny na dobę byłoby za mało" - zauważył gość Roberta Mazurka. "Możemy się zastanowić, kto ma znaleźć się w Senacie, kiedy mają odbyć się wybory, czy wybory do Sejmu i Senatu mają odbywać się równolegle. Ja bardzo bym chciał, żeby odbywały się nierównolegle" - dodał. "Dokonamy wyboru i niebawem go ogłosimy" - stwierdził Karczewski pytany o kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy. "Myślę, że to będzie w następnym tygodniu" - sprecyzował.

"Nie popieram tej propozycji, uważam, że to jest propozycja jakaś, którą można rozważać, ale jestem przeciwny. Z różnych powodów" - mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Stanisław Karczewski odnosząc się do propozycji Jarosława Gowina zakładającej wprowadzenie głosowania rodzinnego. "Trzeba zmienić konstytucję, znam też takie rodziny, gdzie różnie rodzice głosują. I jak mają? Wydzierać sobie w tej chwili głosy?" - pytał marszałek Senatu.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o to, czy senatorowie wzorem Anny Marii Anders powinni latać wyłącznie klasą biznes. "Nie, na pewno nie powinni tak latać, natomiast na dłuższych trasach pewnie tak (mogą - red.), jest to dużo wygodniejsze" - stwierdził polityk PiS. "Jeśli ktoś za chwilę ma przyjść do pracy, to tak. Ta wypowiedź była - panie redaktorze - niefortunna. Niepotrzebne. Politycy powinni być skromni, jesteśmy skromni, będziemy skromni i tyle. Kropka" - zakończył Karczewski.
Najlepsze tematy