Henryk Wujec: Jestem za pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, ale jestem przeciwko "pomnikomanii" i "ulicomanii"

WIDEO | Wtorek, 13 lutego 2018 (18:49)

"Jestem za pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, ale jestem przeciwko "pomnikomanii" i "ulicomanii", że w każdym mieście będzie ulica Lecha Kaczyńskiego. (...) Lech Kaczyński wyróżnił się jako jeden z działaczy Solidarności i ten pomnik mu się należy" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Henryk Wujec. Były opozycjonista, były poseł dodał, że pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powinien stanąć w Warszawie, bo być może ten na Powązkach nie zaspokaja potrzeb.

Jak powiedział w rozmowie z RMF FM, zachowanie władz stolicy pokazuje, że mogą nie chcieć monumentu, ale to nie prawda, "bo wskazały miejsce".

W Popołudniowej rozmowie w RMF FM pojawił się także wątek nowelizacji ustawy o IPN. "Czego oczekuje pan od Izraela w tym sporze o polskie przepisy?" - dopytywał swojego gościa Marcin Zaborski. "Tego, żeby starał się znaleźć rozwiązanie, które doprowadzi do zniesienia tych idiotycznych przepisów, które zostały wprowadzone nie wiadomo nawet dlaczego i dla kogo, bo nikt tego w PiS-ie nie wytłumaczył" - odpowiedział Henryk Wujec i podkreślił, że szukać rozwiązania Izrael powinien razem z nami.
RMF