"Reforma edukacji jest oparta na kłamstwie". "Za wasze błędy zapłacą dzieci" - politycy opozycji o reformie edukacji

WIDEO | Środa, 21 czerwca 2017 (14:36)

Debata o reformie edukacji w Sejmie przyniosła wzajemne oskarżenia. Zwolennicy referendum dotyczącego reformy oskarżają rząd o kłamstwa i niesłuchanie zainteresowanych.
- Wprowadzaniu reformy towarzyszyły kłamstwa, nieprawdy, powtarzane do tej pory; towarzyszył chaos, zamęt, a jednocześnie wprowadzenie wszystkich w błąd – powiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Urszula Augustyn z PO zażądała przeprowadzenia referendum w sprawie reformy edukacji. - Cala reforma edukacji minister Zalewskiej oparta jest na kłamstwie. Kłamaliście w kwestii zwolnień nauczycieli i innych pracowników oświaty. Kłamaliście, że uda się przygotować dobre programy, a opinie o nich są jednoznaczne: są archaiczne i źle przygotowane – powiedziała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

O kłamstwa zwolenników referendum oskarżyła minister edukacji. - Każda debata o edukacji jest ważna, ale kiedy ci dyskutujący posługują się manipulacja i kłamstwem, jest niebezpieczna – powiedziała Anna Zalewska.

- Za pani błędy nie pani będzie płaciła, tylko dzieci, samorządu, ci którzy są Bogu ducha winni i to będzie bardzo kosztowny eksperyment – ripostował Sławomir Broniarz.

Z danych ZNP wynika, że od nowego roku szkolnego pracę może stracić prawie 10 tysięcy nauczycieli, a kolejne 20 tysięcy może utracić część etatu.
Najlepsze tematy