D. Tusk przyjeżdża na przesłuchanie, zwolennicy szykują mu specjalne powitanie. "Chcą go wesprzeć, bo czują, że jest szykanowany"

WIDEO | Środa, 19 kwietnia 2017 (08:27)

W środę (19.04) w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchany zostanie przewodniczący Rady Europejskiej. Śledztwo dotyczy byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) i ich współpracy z rosyjskim wywiadem bez zgody władz. Zwolennicy Tuska planują powitać go na Dworcu Centralnym.

- Myślę, że Donald Tusk doskonale by sobie poradził na dworcu ze znalezieniem wyjścia. Na jego miejscu podziękowałabym za takie przywitanie, bo robi się z tego nikomu niepotrzebna pokazówka - skomentowała plany powitania Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.

- To jest oddolna akcja ludzi, którzy chcą wesprzeć Tuska, bo czują, że jest szykanowany przez władzę - powiedział Marcin Kierwiński z PO. Z kolei poseł PiS Stanisław Pięta odnosząc się do planów zwolenników byłego premiera powiedział, że „każdy może nosić na rękach kogo mu się podoba”. - Jeżeli ktoś chce nosić na rękach tego pana, odpowiedzialnego za kompromitację Polski to ich prawo - dodał.
Najlepsze tematy