Zalewska w Porannej rozmowie RMF (28.11.16)

WIDEO | Poniedziałek, 28 listopada 2016 (09:31)

„Nowa ustawa edukacyjna zostanie uchwalona w tym roku, w grudniu” – zapewnia w Porannej rozmowie w RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska. „Proszę zauważyć, że są jeszcze dni poza posiedzeniem Sejmu, gdzie może pracować komisja i podkomisja” – dodaje w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy Sejm zdąży przegłosować ustawę podczas dwóch posiedzeń, które pozostały do końca roku. „Mam wsparcie prezesa PiS” - mówi minister edukacji narodowej pytana o to, czy nie boi się, że rząd polegnie na reformie oświaty. Anna Zalewska przekonuje, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele nie stracą pracy. "Mamy to policzone" - podkreśla.

"Będą darmowe podręczniki, to zostaje utrzymane" - zadeklarowała w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Anna Zalewska. Minister edukacji zdradziła kilka szczegółów nowych programów nauczania. "W podstawówce dzieci będą miały dwa języki obce. (...) Na historii siódmoklasiści nie zaczną od starożytności" - mówiła. "Dajemy dużą wolność szkole, czego wcześniej nie było" - stwierdziła.

Robert Mazurek pytał szefową MEN o sposób przeprowadzania reformy. "Wszyscy wszystko wiedzą, wszystko jest pod kontrolą" - uspokajała Zalewska dodając, że "każda zmiana budzi niepokój".

Najlepsze tematy