Adam Bielan w Porannej rozmowie RMF (23.11.16)

WIDEO | Środa, 23 listopada 2016 (09:52)

"To jest zamieszanie medialne, które próbują wytworzyć politycy Platformy Obywatelskiej, którzy doskonale wiedzą, że mają problem z kilkoma swoimi samorządowcami" - mówi Adam Bielan, pytany w Porannej rozmowie w RMF FM, czy PiS rozpoczął polowanie na prezydentów miast z PO. "Nie ma żadnego szukania haków. W przypadku pani prezydent Łodzi sprawa zaczęła się za rządów Platformy Obywatelskiej (…). Jeśli chodzi o prezydenta Lublina, to sprawa również jest bardzo prosta: nie powinien zasiadać w tej radzie nadzorczej" - podkreśla. Na pytanie Roberta Mazurka, dlaczego PiS chce położyć rękę na pieniądzach dla organizacji pozarządowych, Bielan odpowiada natomiast: "Nic mi o tym nie wiadomo". Komentując protesty tych organizacji przeciwko ustawie powołującej Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, mówi: "Taką mamy atmosferę, że cokolwiek nt. prac nad jakimś projektem rządowym czy parlamentarnym wycieka do mediów, to podnosi się raban, że PiS z całą pewnością chce ograniczyć wolność - tak nie jest".

"Myślę, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien się tą sprawą zainteresować, podobnie jak Komisja Nadzoru Finansowego" - stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Adam Bielan, pytany o drożejące o kilkadziesiąt procent stawki ubezpieczenia OC dla kierowców.

Robert Mazurek pytał go również o zasadność działania pasażerskiego portu lotniczego w Radomiu. "Hejterzy wyżywają się na tym lotnisku" - stwierdził wicemarszałek Senatu dodając, że "gdyby nie było Modlina, Radom byłby największym lotniskiem tanich linii na Mazowszu".

Bielan mówił także o najgroźniejszej dla PiS opozycji w Sejmie: "Korci mnie, żeby powiedzieć, że nie ma kogoś takiego, ale nie chcę zabrzmieć jak Donald Tusk, który w jednym z wywiadów stwierdził, że nie ma z kim przegrać".
Najlepsze tematy