Schetyna o PiS: Oni ciągle mówią, zaklinają rzeczywistość jak Fidel Castro

WIDEO | Środa, 16 listopada 2016 (09:42)

„5 godzin wczoraj mówiono o wszystkim, czyli o niczym. Oni ciągle mówią, zaklinają rzeczywistość jak Fidel Castro” – mówił gość Porannej rozmowy w RMF FM, Grzegorz Schetyna. „To są cały czas słowa, a konkret wynika z tego, że zostawiliśmy budżet w dobrym stanie” – podkreślił lider Platformy Obywatelskiej. „Rozmawiamy z ekspertami, jak zrobić z 500+ program bardziej sprawiedliwy i przyzwoity” – poinformował gość Roberta Mazurka. „Każdej następnej ekipie, która będzie szła do wyborów, będzie bardzo trudno usunąć tę obietnicę” – zauważył. Stwierdził też, że środki na pierwsze wypłaty z programu „to są pieniądze wypracowane przez rząd PO”.
"To naturalny pomysł, który będzie dojrzewał wśród opozycji" - mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Grzegorz Schetyna o ewentualnym starcie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Rozmawiano też o reprywatyzacji. "Nie ma świętych krów, wszystko będzie ujawnione" - deklarował przewodniczący PO. Dodał, że zarządzająca Warszawą Hanna Gronkiewicz-Waltz "jest w trudnym procesie reprywatyzacji wynikającym z braku projektu ustawy reprywatyzacyjnej".

Robert Mazurek pytał lidera Platformy Obywatelskiej o rolę Ewy Kopacz w jego ugrupowaniu. "To zawsze jest trudne, jeżeli chodzi o byłych premierów,(...) wszystkie historie są trudne" - stwierdził Schetyna. Zadeklarował jednak, że pierwsza wiceprzewodnicząca będzie miała swoją rolę w powstającym gabinecie cieni PO.
Najlepsze tematy