Incydent w pobliżu niemieckiego ośrodka dla uchodźców. Eksplodowała walizka

WIDEO | Czwartek, 28 lipca 2016 (06:44)

W okolicy miasteczka Zirndorf doszło wczoraj do eksplozji. Chwilę po 14:15 funkcjonariusze lokalnej policji otrzymali informację o wybuchu, jaki miał miejsce w okolicy komisariatu. We wskazanym miejscu znaleźli porzuconą, płonącą walizkę - poinformował rzecznik bawarskiej policji, Michael Konrad, odnosząc się do incydentu, jaki miał miejsce w pobliżu ośrodka dla uchodźców w Zindorf.

- Przyczyna ognia nie jest jeszcze znana, ale nie ma przesłanek, by sądzić, że spowodowała go detonacja ładunku wybuchowego. Zakładamy, że eksplodowała puszka z aerozolem, która znajdowała się w bagażu - powiedział Konrad.
Policja szuka właściciela torby.

Niemcami wstrząsnęła niedawno seria ataków. 18 lipca 17-letni uchodźca z Afganistanu zaatakował siekierą i nożem pasażerów w pociągu pod Wuerzburgiem raniąc pięć osób. 22 lipca 18-latek pochodzenia irańskiego zastrzelił w galerii handlowej w Monachium dziewięć w większości młodych osób, a następnie popełnił samobójstwo. 24 lipca 27-letni uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze przed restauracją w Ansbach raniąc 15 osób.

(DE RTL TV/x-news)
Najlepsze tematy