Papież Franciszek w kraju Jana Pawła II

WIDEO | Środa, 27 lipca 2016 (07:43)

W środę do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przylatuje papież Franciszek. Będzie jeździł odkrytym papa mobile, pojawi się w oknie na Franciszkańskiej, odwiedzi Częstochowę i Oświęcim. Będzie zatem wszędzie tam, gdzie kiedyś pojawiał się papież-Polak. Pamięć o Janie Pawle II jest w Polsce bardzo mocna. Tym bardziej, że ponad 90 procent ludności naszego kraju deklaruje wiarę katolicką, chociaż nie wszyscy regularnie chodzą do kościoła. Mimo wszystko, Kościół cieszy się szczególną pozycją w Polsce chociażby ze względu na kluczową rolę, jaką odgrywa w zachowaniu tożsamości narodowej.
W niedzielę w podkrakowskich Brzegach Franciszek spotka się z setkami tysięcy młodych ludzi. To wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży - wydarzenie zapoczątkowanego właśnie przez Jana Pawła II.
Dyrektor muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, ks. Jacek Pietruszka mówi, że nie ma dużej różnicy między tymi dwoma papieżami.
A niedaleko muzeum, w małej piekarni, Maciej Len nadal piecze ulubiony deser Jana Pawła II - kremówki - i wysyła je do Watykanu.
© 2016 Associated Press
Najlepsze tematy