Reklama

Reklama

Żory: Pijana 14-latka w parku. Nie było z nią kontaktu

Policjant przypadkowo zauważył, że w miejskim parku leży ​14-letnia dziewczynka. Była pijana i nieprzytomna, dlatego trafiła do szpitala. Nie wiadomo, kto sprzedał lub podał dziecku alkohol.


Na nietrzeźwą 14-latkę natknął się w parku policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w śląskich Żorach. Był wtedy w czasie wolnym od służby. Dziewczynka oddychała, jednak leżała zupełnie bezwładnie i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjant wezwał pogotowie i poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego. Załoga pogotowia przetransportowała dziecko do szpitala, gdzie otrzymało fachową pomoc.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatka spożywała alkohol i kto jej go dostarczył, ustala to żorska policja.

Policja: Pomarańczowa Linia pomaga rodzicom pijących dzieci

Policjanci zwracają uwagę, że coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol i często potrzebują one natychmiastowej pomocy medycznej. Zachęcają rodziców tych dzieci do kontaktu z doradcami Pomarańczowej Linii - grupy osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania. Numerem infolinii to 801 14 00 68.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pijane dziecko | Żory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama