Reklama

Reklama

Żołnierze-sportowcy są przy granicy. Błaszczak podał nazwiska

Alicja Tchórz, Patryk Dobek i Paweł Wojciechowski - polscy sportowcy, którzy jednocześnie są żołnierzami - przyjechali w piątek nad granicę polsko-białoruską w okolicach podlaskiej Kuźnicy Białostockiej - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Służą tam razem z kolegami z wojska" - przekazał.

"Wszystkie ręce na pokład" - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak i wyjaśnił, że w pobliże Kuźnicy w piątek przyjechali żołnierze-sportowcy, aby "wesprzeć swoich kolegów i koleżanki". 

"Na granicy są marynarz Patryk Dobek, szeregowa Alicja Tchórz i kapral Paweł Wojciechowski. Pomagają m.in. w zabezpieczeniu logistycznym oraz regulacji ruchu" - wyjaśnił minister na Twitterze.

Żołnierze-olimpijczycy. Kto przyjechał nad granicę?

Alicja Tchórz to polska pływaczka, mistrzyni Europy na krótkim basenie i wielokrotna rekordzistka Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. i Rio de Janeiro w 2016 r. Z kolei Patryk Dobek jest lekkoatletą, specjalizującym się w biegach na 400 metrów i 400 metrów przez płotki. Od tego roku biega także na średnich dystansach. W 2021 r. w Tokio zdobył brązowy medal olimpijski w biegu na 800 metrów.

Reklama

Natomiast Paweł Wojciechowski to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce. Jest mistrzem świata z roku 2011 oraz medalistą juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowym mistrzem Europy. Wojciechowski jest byłym rekordzistą Polski (5,91 m - 2011 r.) oraz byłym halowym rekordzistą kraju (5,86 m - 2011 r.). Startował na olimpiadach w Londynie, Rio de Janeiro i w Tokio. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy