Reklama

Reklama

Zginął w latach 90. Policja publikuje wizerunek. Rozpoznajesz go?

Wizerunek mężczyzny zabitego w latach 90. na krakowskiej Olszy opublikowała małopolska policja. Szczątki odnaleziono dwa lata temu. Śledczy apelują o kontakt do osób, które rozpoznają wizerunek zmarłego człowieka lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. - Publikujemy odtworzony wizerunek denata i prosimy o zgłaszanie się osób, które go rozpoznają, ale także świadków, którzy mają informacje na temat okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa i osób powiązanych z tą zbrodnią - przekazał w środę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Funkcjonariusze ponad dwa lata temu - weryfikując swoje ustalenia - natrafili na znajdujący się pod posadzką budynku na krakowskiej Olszy szkielet mężczyzny. Ze wstępnych oględzin wynikało, że człowiek ten został zabity strzałem w głowę z broni palnej.

W sprawie wszczęte zostało prokuratorskie śledztwo, a policja rozpoczęła analizę pojawiających się informacji i wątków. Z ustaleń tych wynikało, że ofiara zabójstwa wywodziła się ze środowiska przestępczego działającego w mieście w latach 90.

Reklama

"Trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców"

- Te ustalenia pokrywały się z wynikami badania szczątków przez specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej, jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, które określały czas zabójstwa na lata 90. (1995-1999) - relacjonował rzecznik policji. Jak dodał Gleń, "trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców zabójstwa".

DNA ofiary porównywano z bazą DNA osób zaginionych, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. - Na podstawie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej jak również antropologii, w tym m.in. na podstawie właściwości zapisanych w kodzie genetycznym - wykonano rekonstrukcję twarzy ofiary - wyjaśnił rzecznik.

Ofiara - mężczyzna miał ok. 40 lat, 176 cm wzrostu i ważył około 70 kg

Z ustaleń tych wynika, że w chwili śmierci mężczyzna miał ok. 40 lat, 176 cm wzrostu i ważył około 70 kg. Informacje o nim, a także zdjęcie jego zrekonstruowanej twarzy przekazane zostały do wszystkich jednostek policji w kraju - tożsamość jednak wciąż nie została ustalona.

Policja apeluje, aby wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tożsamości mężczyzny, a także okoliczności jego śmierci oraz wiedzę na temat sprawcy lub sprawców tego przestępstwa, skontaktowały się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kontakt z policją możliwy jest pod nr tel.: 47 835 86 90. Służby gwarantują zgłaszającym pełną anonimowość.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy