Reklama

Reklama

Zakopane: Niedźwiedź spacerował po osiedlu

W sobotni poranek mieszkańcy osiedla Tatry w Zakopanem musieli przeżyć niemałe zdziwienie, gdy za oknami zobaczyli niedźwiedzia. Dzikie zwierzę spacerowało w okolicach szpitala i wyjadało resztki ze śmietników.

- Tatrzańscy policjanci zostali wezwani na zakopiańskie osiedle Tatary, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia, po ulicy chodzi niedźwiedź. Patrol szybko zlokalizował miejsce interwencji po ilości rozrzuconych śmieci na ulicy. Chwilę później wyszedł niedźwiedź, który nieśpiesznie wkroczył na kolejną posesję - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Na miejscu oprócz policji pojawili się strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwykle w takich przypadkach niedźwiedź jest odstraszany przez strażników za pomocą strzałów gumowymi pociskami.

Reklama

Przyrodnicy i policja apelują do mieszkańców Zakopanego o ostrożność i o odpowiednie zabezpieczanie kontenerów na śmieci.

Niemal każdego roku zdarza się, ze tatrzańskie niedźwiedzie zbliżają się do domów w Zakopanem, gdzie poszukują pokarmu. Zwykle jednak takie zachowanie drapieżników zdarzało się  jesienią, kiedy niedźwiedzie muszą zgromadzić odpowiednią ilość tłuszczu przed zimowym snem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje