Reklama

Reklama

Zabrze: 52-latek wykorzystywał seksualnie 13-latkę. Jest w rękach policji

Policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę, który spotkał się kilka razy z poznaną przez internet 13-latką z Zabrza. Podczas przesłuchania przyznał się do wykorzystywania seksualnego dziewczynki.

Zespół prasowy śląskiej policji podał w środę, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań policjantów z Zabrza i z woj. podkarpackiego.

Jak ustalili zabrzańscy policjanci, 52-latek poznał dziewczynkę na jednym z popularnych portali internetowych. Od lutego do marca br. trzykrotnie spotkał się z nią w jednym hoteli w Zabrzu.

- Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki. Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny - poinformowała zabrzańska policja.

Reklama

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak zaznacza policja, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty. 

Reklama

Reklama

Reklama