Reklama

Reklama

Zabójstwo księdza w Tarnawie. Są zarzuty dla 26-latka

Prokuratura postawiła we wtorek zarzut zabójstwa 70-letniego księdza, proboszcza parafii w Tarnawie (gm. Sędziszów) 26-letniemu mężczyźnie. Podejrzany został zatrzymany w związku ze sprawą. Śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o jego areszt.

Jak informowała wcześniej policja, ciało księdza znalazła w poniedziałek ok. godz. 8. w jego mieszkaniu na plebani siostra zakonna. Zaniepokoiła się, gdy ksiądz nie pojawiał się na porannej mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina, i poszła sprawdzić, co się stało.

Śledczy w jednej z zakładanych wersji sprawy przyjęli, że do śmierci duchownego ktoś się przyczynił. Jeszcze w poniedziałek zatrzymano 26-letniego Michała B., który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Według policji, to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok księdza. "Wstępne wyniki wskazują, że na ciele pokrzywdzonego ujawniono rany kłuto-cięte, które były przyczyną jego zgonu" - poinformował cytowany w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Także we wtorek prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut dokonania zabójstwa. "Podejrzany złożył wyjaśnienia. Nie informujemy o ich treści" - zaznaczył Prokopowicz.

W środę rano Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie wystąpi do miejscowego sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Michała B.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje