Reklama

Wypadek auta i wojskowej ciężarówki w Wejdykach Żołnierze w szpitalu

Po zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem wojskowym zablokowana jest droga krajowa nr 59 w Wejdykach - podała w niedzielę GDDKiA. Dwóch poszkodowanych w tym wypadku żołnierzy odwieziono do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji kobieta kierująca Volkswagenem Golfem wskutek nadmiernej prędkości straciła panowanie nad kierownicą i na łuku drogi uderzyła w bok wojskowego jelcza. Ciężarówka zjechała z drogi po wysokiej skarpie do przydrożnego lasku.

- Zderzenie było tak silne, że silnik samochodu osobowego wypadł aż na pobocze, a cały przód maski jest porozrzucany po jezdni. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi - powiedziała st. asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

Ranni żołnierze

Kierującej i pasażerce osobówki nic się nie stało. Kierowca wojskowej ciężarówki i jadący z nim żołnierz zostali zabrani na konsultacje do szpitala w Giżycku.

Droga krajowa nr 59 jest zablokowana. Zorganizowano objazdy przez Ryn, Sterławki Wielkie, Kętrzyn i Mrągowo. Olsztyńska GDDKiA podała w komunikacie, że utrudnienia mogą potrwać około godziny. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy