Reklama

Reklama

Wrocław: Zniszczono tablicę poświęconą pamięci Lecha Kaczyńskiego. Policja szuka sprawcy

Policjanci wstępnie ustalili, kto jest odpowiedzialny za zniszczenie tablicy poświęconej pamięci Lecha Kaczyńskiego. Tablica została pomalowana farbą. Jej uroczyste odsłonięcie miało miejsce 27 sierpnia we Wrocławiu.

Policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci nieżyjącego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Do aktu wandalizmu, czyli pomalowania tablicy farbą, doszło w połowie zeszłego tygodnia.

Rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak poinformował w poniedziałek, że informację o zniszczeniu pamiątkowej tablicy przekazano policjantom w czwartek.

- Mogę powiedzieć, że policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie pamiątkowej tablicy. Teraz trwa ustalenie miejsca pobytu tej osoby - powiedział rzecznik.

Reklama

Odsłonięcie tablicy

27 sierpnia 2021 roku we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim nieopodal katedry odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej byłemu prezydentowi, działaczowi opozycji w okresie PRL Lechowi Kaczyńskiemu. Znajduje się na niej fragment orędzia noworocznego głowy państwa z 2005 roku: "Tylko Polska sprawiedliwa, uczciwa i solidarna może się rozwijać, tylko w takiej Polsce możemy wykorzystać wszystko, co własnym wysiłkiem zdobyliśmy, co jest naszym sukcesem, niezaprzeczalnym dorobkiem żyjących pokoleń".

W odsłonięciu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, który w tym dniu wziął udział w odbywającym się we Wrocławiu Kongresie Pracy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama