Reklama

Reklama

Wrocław: Podejrzany o zgwałcenie 12-latka w aquaparku trafił do aresztu

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Przemysława K., który w minioną sobotę - 16 lipca - miał dopuścić się gwałtu na 12-letnim chłopcu. Do przestępstwa na tle seksualnym doszło w toalecie wrocławskiego aquaparku przy ul. Borowskiej.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Dziewońska, Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Wrocław. 12-latek zgwałcony w aquaparku. Podejrzany z aresztem

Przemysławowi K. zarzucono, że "w dniu 16 lipca na terenie aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, poprzez wykorzystanie przewagi fizycznej i przemocy, doprowadził małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego".

- W wyniku zdarzenia chłopiec odniósł obrażenia ciała, które spowodowały u niego uszczerbek na zdrowiu w postaci naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia na czas nie dłuższy niż siedem dni - stwierdziła prokurator Małgorzata Dziewońska.

Reklama

We wtorek sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec Przemysława K. tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Rzeczniczka zaznaczyła, że śledztwo jest w toku i na razie nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy