Reklama

Wielkopolskie: Uprawiał w szklarni pomidory i marihuanę. Trafił do aresztu

28-letni mieszkaniec Leszna (woj. wielkopolskie) uprawiał w szklarni pomidory i krzewy konopi indyjskich. Mężczyzna trafił do aresztu, grozi mu do trzech lat więzienia.

Oficer prasowy policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka poinformowała, że w czwartek na terenie gminy Święcichowa funkcjonariusze kryminalni zatrzymali właściciela działki budowlanej położonej w pobliżu lasu. - W foliowej szklarni uprawiał pomidory i dziewięć krzewów marihuany, mających blisko dwa metry wysokości - zaznaczyła.

"Rośliny zostały zarekwirowane"

- Policjanci zastali właściciela uprawy na działce, gdy właśnie przymierzał się do ścięcia nielegalnych roślin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a rośliny zostały zarekwirowane. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Leszna - opisała Żymełka.

Reklama

Dodała, że podczas przeszukania jednego z miejsc zamieszkania zatrzymanego kryminalni znaleźli ponad 100 g suszu marihuany ukryte na strychu. 28-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy marihuany oraz posiadania nielegalnego suszu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: hodował marihuanę | wielkopolska policja

Reklama

Reklama

Reklama