Reklama

Reklama

Warszawa: Uwaga na utrudnienia na Wisłostradzie

Warszawskich kierowców czekają utrudnienia na Wisłostradzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. Są one związane z budową kolektora Wiślanego. Prace rozpoczną się od wtorku i potrwają trzy dni.

Utrudnienia związane są z wykonaniem dojazdu do placu robót przy komorze kolektora Wiślanego w Warszawie.

Warszawa. Utrudnienia na Wisłostradzie

Ten zlokalizowany będzie na pasie włączenia - za zjazdem z ulicy Sanguszki, za przystankiem autobusowym. Od wtorku do czwartku włącznie (5-7 lipca) wodociągowcy wygrodzą skrajny prawy pas ul. Wybrzeże Gdańskie na jezdni w stronę Wilanowa - na odcinku około 100 metrów za zatoką autobusową.

W rejonie prac utrudnienia dotkną również pieszych i rowerzystów. Miejscami, na krótkich odcinkach, urządzony zostanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy.

Reklama

Kolektor Wiślany. Kiedy koniec prac?

Kolektor Wiślany powstaje wzdłuż Wisłostrady i będzie miał łączną długość ponad dziewięciu kilometrów. Prace na jego dwukilometrowym odcinku od ulicy Karowej do Mostu Gdańskiego wykonawca - Inżynieria Rzeszów S.A - rozpoczął w styczniu 2022 r., a ich zakończenie zostało zaplanowane na I kwartał 2023 r.

Zadaniem kolektora Wiślanego będzie zapewnienie odbioru i czasowej retencji ścieków oraz wód opadowych dopływających z lewobrzeżnej części Warszawy, tj: Mokotowa, Ochoty, Woli, Śródmieścia, Żoliborza i Bielan. Nieczystości będą następnie kierowane poprzez zakłady Farysa i Swiderska do oczyszczalni ścieków "Czajka". Dzięki możliwości magazynowania nadmiaru wód opadowych podczas intensywnych deszczy nawalnych, zostanie też ograniczona konieczność uruchamiania się tzw. zrzutów burzowych do Wisły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy