Reklama

Reklama

Warchały. Sędzia zginął w pożarze. Prokuratura prowadzi śledztwo

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Przemysław Jagosz zginął w pożarze domku lotniskowego w Warchałach koło Szczytna. Wstępnie biegły podał, że pożar mógł powstać od zaprószenie ognia z kominka albo zwarcia instalacji elektrycznej.

W poniedziałek prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard przekazał, że "prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa nieumyślnego spowodowania pożaru, którego następstwem jest śmierć człowieka".

Zobacz też: Tragiczny pożar w Warchałach. Nie żyje sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie

- Dokonane zostały wstępne oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Mamy wnioski, ale czekamy jeszcze na wyniki sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym. Biegły wstępnie oświadczył, że doszło do zaprószenia ognia z kominka albo przyczyny były techniczne - zwarcie w jednym z urządzeń AGD - podał prokurator Bekulard.

Reklama

Strażacy znaleźli zwęglone ciało

W pożarze domku letniskowego w Warchałach koło Szczytna zginął sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Przemysław Jagosz - potwierdził w sobotę rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Służby odebrały zgłoszenie o pożarze w piątek ok. godz. 19.30. Wewnątrz strażacy znaleźli zwęglone ciało. Na posesji zaparkowany był samochód na olsztyńskich rejestracjach. Na miejsce przyjechały właścicielka domku z żoną mężczyzny, jak się później okazało, ofiary pożaru. Kobieta potwierdziła tożsamość męża.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy