Reklama

Reklama

Tragedia w Warszawie. Pięcioletnie dziecko zginęło pod tramwajem

Na ulicy Jagiellońskiej w Warszawie doszło do tragicznego wypadku. Pięcioletnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Niestety, chłopiec nie żyje. Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. - Wszystko wskazuje na przytrzaśniecie drzwiami - przekazał rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Do tragedii doszło w piątek około godziny 11:40 na linii 18 na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". Uczestniczył w nim tramwaj starego typu jadący w kierunku pętli Żerań FSO.

Pięcioletni chłopiec został pociągnięty przez tramwaj wzdłuż torowiska. - Wszystko wskazuje na przytrzaśniecie drzwiami. Dziecko nie żyje - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. 

Rzecznik TW dodał, że do tragedii doszło w momencie, kiedy dziecko wysiadało razem ze swoją babcią.

Początkowo podawano, że zmarłe dziecko to dziewczynka, później przekazano, że ofiara to chłopiec.

Reklama

Trwa śledztwo policji

- Nie wiadomo jak doszło do tego wypadku. Motorniczy ma za sobą 14 lat pracy. Był trzeźwy - przekazał Dutkiewicz.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich poinformował, że na miejscu pracują policjanci. Zostały także wezwane służby techniczne.

W związku z wypadkiem wstrzymany został ruch tramwajowy w kierunku pętli Żerań FSO. 

"Tramwaje linii 18 i 71 zostały skierowane na trasę objazdową: … rondo Starzyńskiego, Jagiellońska, pętla Ratuszowa ZOO. Dodatkowo autobusy linii 509 na odc. rondo Starzyńskiego – Żerań FSO zatrzymują się na wszystkich napotkanych przystankach" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy