Reklama

Reklama

Szczątki w Tatrach. Mogą należeć do zaginionej Joanny F.

​Policja odnalazła rzeczy, które najprawdopodobniej należą do zaginionej we wrześniu 2020 r. Joanny F. Funkcjonariusze natrafili w Tatrach m.in. na ubrania kobiety. Kolejne przedmioty oraz ludzkie szczątki zlokalizowali ratownicy TOPR, którzy zostali wezwani na miejsce przez policję.

O znalezieniu przedmiotów, które mogą należeć do zaginionej Joanny F., TOPR poinformował na swojej stronie internetowej. "W poniedziałek (21.06.) po godz. 14:00 policja powiadomiła Centralę TOPR, że na Kozim Tarasie w płn. masywie Zadniego Granata, znaleziono rzeczy i elementy ubrania należące prawdopodobnie do zaginionej we wrześniu 2020 r. Joanny F. W tamten rejon z Murowańca udało się dwóch ratowników, którzy znaleźli jeszcze kilka elementów mogących należeć do poszukiwanej. Znalezione przedmioty przekazano policji" - czytamy we wpisie ratownika Adama Maraska.

Reklama

TOPR poinformował też, że kolejnego dnia o godz. 7:30 "grupa ratowników została śmigłowcem przetransportowana w rejon Granatów, celem poszukiwania zwłok i rzeczy należących do zaginionej". Znaleziono portfel z dokumentami, telefon należące do poszukiwanej oraz ludzkie szczątki. 

Policja na razie ostrożna

Rzecznik prasowy zakopiańskiej policji nie potwierdza na razie, że odnalezione przedmioty na pewno należały do Joanny F. - W tej sprawie toczy się śledztwo. Znalezione przedmioty są analizowane. Została zlecone badania DNA odnalezionych kości. Czekamy na wyniki - powiedział "Gazecie Krakowskiej" Roman Wieczorek.

Zaginiona Joanna F. 20 września 2020 r. wyszła z jednego z pensjonatów w Zakopanem. Według ustaleń policji kobieta doszła m.in. do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, gdzie nagrały ją kamery monitoringu. Jesienne poszukiwania kobiety nie przyniosły rezultatu. Wznowiono je w maju, korzystając z pomocy m.in. specjalnie wyszkolonego psa. Ponownie bez skutku. Na nowy trop natrafiono kilka tygodni temu, gdy pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli w rejonie Zadniego Granatu ludzie szczątki oraz but.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama