Reklama

Reklama

Szczątki w Tatrach. Mogą należeć do zaginionej Joanny F.

​Policja odnalazła rzeczy, które najprawdopodobniej należą do zaginionej we wrześniu 2020 r. Joanny F. Funkcjonariusze natrafili w Tatrach m.in. na ubrania kobiety. Kolejne przedmioty oraz ludzkie szczątki zlokalizowali ratownicy TOPR, którzy zostali wezwani na miejsce przez policję.

O znalezieniu przedmiotów, które mogą należeć do zaginionej Joanny F., TOPR poinformował na swojej stronie internetowej. "W poniedziałek (21.06.) po godz. 14:00 policja powiadomiła Centralę TOPR, że na Kozim Tarasie w płn. masywie Zadniego Granata, znaleziono rzeczy i elementy ubrania należące prawdopodobnie do zaginionej we wrześniu 2020 r. Joanny F. W tamten rejon z Murowańca udało się dwóch ratowników, którzy znaleźli jeszcze kilka elementów mogących należeć do poszukiwanej. Znalezione przedmioty przekazano policji" - czytamy we wpisie ratownika Adama Maraska.

Reklama

TOPR poinformował też, że kolejnego dnia o godz. 7:30 "grupa ratowników została śmigłowcem przetransportowana w rejon Granatów, celem poszukiwania zwłok i rzeczy należących do zaginionej". Znaleziono portfel z dokumentami, telefon należące do poszukiwanej oraz ludzkie szczątki. 

Policja na razie ostrożna

Rzecznik prasowy zakopiańskiej policji nie potwierdza na razie, że odnalezione przedmioty na pewno należały do Joanny F. - W tej sprawie toczy się śledztwo. Znalezione przedmioty są analizowane. Została zlecone badania DNA odnalezionych kości. Czekamy na wyniki - powiedział "Gazecie Krakowskiej" Roman Wieczorek.

Zaginiona Joanna F. 20 września 2020 r. wyszła z jednego z pensjonatów w Zakopanem. Według ustaleń policji kobieta doszła m.in. do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, gdzie nagrały ją kamery monitoringu. Jesienne poszukiwania kobiety nie przyniosły rezultatu. Wznowiono je w maju, korzystając z pomocy m.in. specjalnie wyszkolonego psa. Ponownie bez skutku. Na nowy trop natrafiono kilka tygodni temu, gdy pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli w rejonie Zadniego Granatu ludzie szczątki oraz but.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama