Reklama

Studenci dziennikarstwa szukają aniołów

Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zorganizowali akcję, dzięki której chcą pomóc tym, którzy, walcząc z nowotworem, otrzymali drugie życie.

"Tak wielu z nas coraz częściej spotyka na swojej drodze osoby, które cierpią z powodu choroby nowotworowej. Organizowane są zbiórki na leczenia, są łzy, jest cierpienie. Gdy udaje się zebrać oczekiwaną sumę pieniędzy i uratować komuś życie, bardzo szybko zapomina się, że walka jeszcze się nie skończyła. Często osoby po tak strasznych przeżyciach zostają same, bez środków na kontynuację leczenia i rekonwalescencję. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy otrzymali drugie życie. Podjęliśmy współpracę z Fundacją Gdy Liczy się Czas, działającą na rzecz dzieci i ich rodzin. Pomóżmy im wrócić do normalnego życia, bez bólu, bez strachu" - zachęcają organizatorzy akcji.

Reklama

W sierpniu Fundacja Gdy Liczy się Czas organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjny dla każdego dziecka oraz jego opiekuna po zakończonym leczeniu przeciwnowotworowym. Choroba nowotworowa i skutki jej leczenia niosą szereg komplikacji i powikłań zdrowotnych dla dziecka i szkody dla kondycji psychicznej całej rodziny. Celem wyjazdu jest nie tylko poprawa sprawności fizycznej i psychicznej dziecka oraz rodzica, ale także integracja społeczności osób dotkniętych chorobą nowotworową i stworzenie grup wsparcia.
Koszt wyjazdu jednego dziecka na turnus rehabilitacyjny wynosi 1660 zł. Dla jednej osoby to bardzo duży wydatek, ale jeśli każdy z nas da jakąś część tej sumy, to możemy pomóc wielu dzieciom. Nasza akcja ma na celu zebranie funduszy na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego, który jest niezwykle ważnym elementem powrotu dziecka do zdrowia.

JAK MOŻNA POMÓC?

1 WPŁATA NA KONTO FUNDACJI
Możesz wpłać dowolną sumę w formie darowizny na konto Fundacja Gdy Liczy się Czas
nr: 36 1750 0012 0000 0000 3439 6043
z dopiskiem: UPJP2

2 WPŁATA DO PUSZKI FUNDACJI
Jesteśmy niemal cały dzień na uczelni, więc każdego dnia masz możliwość wsparcia akcji. Zapieczętowaną puszkę znajdziesz na Franciszkańskiej na portierni.

3 SAM ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ LUB POMÓŻ NAM W KWESTACH
Zachęć rodzinę, przyjaciół, znajomych w pracy do włączenia się w pomoc. Albo dołącz do nas i pomóż nam zorganizować wydarzenia na uczelni - wszystko zależy od Ciebie.
Pomyśl o tym. ZOSTAŃ ANIOŁEM.

"Podobno nikt nie jest tak biedny, by nie mógł pomóc i tak bogaty, by nie potrzebował pomocy. Zastanów się ile razy w ciągu dnia pijesz kawę (ok. 6 zł) piwo (ok. 7 zł), kupujesz paczkę papierosów (ok. 12 zł) - razem 25 zł. Z jednej strony to nie dużo, a z drugiej to część sumy za która może pomóc przeprowadzić dziecko z choroby do normalnego życia. Razem możemy wszystko. Pomyśl o tym. ZOSTAŃ ANIOŁEM" - zachęcają studenci. 

Więcej informacji na stronie "Zostań Aniołem".


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama