Reklama

Reklama

Specjalny alert dla mieszkańców powiatów objętych stanem wyjątkowym

Prezydent wprowadził stan wyjątkowy na wniosek rządu w 183 miejscowościach woj. lubelskiego i podlaskiego na 30 dni. Do mieszkańców tych terenów wysłano specjalny alert.

RCB wysłało w poniedziałek do odbiorców we wschodnich powiatach woj. podlaskiego i lubelskiego, które są objęte stanem wyjątkowym sms na temat specjalnej infolinii, która tam działa. Chodzi o numer 800 100 115.

Stan wyjątkowy i specjalny alert RCB

"Uwaga Alert RCB. Do odbiorców wschodnich powiatów woj. podlaskiego i lubelskiego przesłano SMS: Uwaga! Jeżeli potrzebujesz pomocy na terenach objętych stanem wyjątkowym, zadzwoń na bezpłatną linie Wojsk Obrony Terytorialnej pod numer telefonu 800 100 115" - przekazało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W sobotę również szef MON Mariusz Błaszczak informował o tej infolinii. "800 100 115 - to infolinia dla mieszkańców strefy przygranicznej z Białorusią uruchomionej przez Terytorialsów. Pod tym numerem można uzyskać pomoc i informacje dotyczące wsparcia Wojska Polskiego na tym terenie" - napisał wtedy na Twitterze.

Reklama

Prezydent wprowadził stan wyjątkowy na wniosek rządu w 183 miejscowościach woj. lubelskiego i podlaskiego na 30 dni. Sejm zaakceptował tę decyzję. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy