Reklama

Próbowali napaść na sklep. Ekspedientka uwięziła ich w środku

Dwóch mężczyzn usiłowało obrabować sklep w Ostrołęce. Ekspedientka zachowała zimną krew. Gdy rabusie zaczęli jej grozić nożem, kobieta wybiegła ze sklepu i zamknęła ich w środku. Złodziei zatrzymała policja. Grozi im do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 30 stycznia około godziny 17 w Ostrołęce w województwie mazowieckim. Do jednego ze sklepów weszło dwóch zakapturzonych mężczyzn.

Ostrołęka. Napad na sklep. Ekspedientka uwięziła rabusiów

Po kilku chwilach jeden z nich wszedł za ladę sklepową. Trzymał w ręku nóż i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. 

Kobiecie udało się wybiec ze sklepu. Gdy była już na zewnątrz poprosiła przechodniów o pomoc przy zablokowaniu drzwi wejściowych, aby sprawcy nie mogli uciec.

Po kilku minutach na miejscu zjawili się policjanci, którzy szybko obezwładnili sprawców rozboju.

Reklama

Sprawcy byli nietrzeźwi

Z informacji policji wynika, że okazali się nimi dwaj 39-latkowie, mieszkańcy powiatu wyszkowskiego

Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał dwa, a drugi półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci przy jednym z mężczyzn zabezpieczyli nóż. 

Właściciel sklepu relacjonował, że gdy wszedł do środka, zastał porozrzucane papierosy i gotówkę. Na podłodze leżała też kasa fiskalna.

Napastnicy zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy policji i osadzeni w policyjnym areszcie. Postawiono im zarzut rozboju, za który zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara do 12 lat więzienia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska Lokalna | mazowieckie | ostrołęka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy