Reklama

Reklama

Próbowali dostać się do Polski na pontonie. Wcześniej wyłowiono tam zwłoki

W środę Straż Graniczna zatrzymała 73 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. 23 z nich dostało się na terytorium Polski, przepływając na pontonie przez rzekę Świsłocz, z której wyłowiono wczoraj zwłoki ciemnoskórego mężczyzny.

Z oficjalnego komunikatu Straży Granicznej wynika, że funkcjonariusze z podlaskiego oddziału zatrzymali w środę 73 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć polską granicę. 

"23 cudzoziemców, aby dostać się na terytorium Polski przeprawiło się przez rzekę graniczną Świsłocz m. in. na pontonie" - podaje SG.

Zatrzymano trzech kurierów

Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Szudziałowie, Kuźnicy, Michałowie, Białowieży, Czeremsze i Mielniku.

Do Polski próbowali dostać się obywatele: Syrii, Jemenu, Egiptu, Iraku, Iranu, Kamerunu, Gwinei i Kongo.

Reklama

W ciągu minionej doby zatrzymano też trzech kurierów - dwóch obywateli Ukrainy i obywatel Polski usiłowało przewieźć w głąb kraju 11 osób, które uprzednio nielegalnie przekroczyły polsko-białoruska granicę.

Podlaskie. Z rzeki Świsłocz wyłowiono zwłoki

Z rzeki Świsłocz, w okolicach miejscowości Łosiniany, przy polsko-białoruskiej granicy wyłowiono w środę zwłoki mężczyzny o ciemnej karnacji - podała w środę podlaska policja. Jak powiedział rzecznik Tomasz Krupa, to mężczyzna o nieustalonej tożsamości.

"Wspólnie z prokuraturą wyjaśniamy wszystkie okoliczności" - podała policja.

Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sokółce. Szef tej prokuratury, Artur Kuberski powiedział w środę, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy