Reklama

Reklama

Prezes PiS przygląda się decyzjom prezydenta Przemyśla

Rzekome niedopełnienie obowiązków przez prezydenta Przemyśla Roberta Chomę miało przykuć uwagę Jarosława Kaczyńskiego - donoszą lokalne media. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez rzeszowską okręgówkę.

Jak donosi portal Nowiny24, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przygląda się działaniom podejmowanym przez prezydenta Chomę. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów, a postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko prezydentowi.

Reklama

Doniesienie do prokuratury, dotyczące różnych decyzji prezydenta złożyło dwóch mieszkańców Przemyśla. Dotyczy ono nieprawidłowości w funkcjonowaniu przemyskiego urzędu miejskiego.

"Niewykluczone, że w wyborach samorządowych PiS poprze Chomę w walce o fotel prezydenta. A Kaczyński chce mieć pewność, kogo popiera, dlatego interesuje się tą sprawą" - mówi informator Nowin.

Prezydent Przemyśla wie o postępowaniu i o tym, że sprawą zainteresował się prezes Kaczyński. Już w 2014 r. miał ukazać się artykuł, w którym sugerowano mu korupcję.

Robert Choma jest prezydentem Przemyśla od 2002 roku. W 2009 roku został wykluczony z PiS, gdy przyznał, iż w 1983 podpisał zobowiązanie do współpracy z SB.Dowiedz się więcej na temat: Przemyśl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama