Reklama

Poznań: Policyjny pościg. Funkcjonariusze oddali strzały

Próba ucieczki 26-latka jadącego poznańskimi ulicami skradzionym samochodem, zakończyła się strzelaniną. Mundurowi użyli broni, by przebić opony auta - informują media. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdza, że funkcjonariusze z jednostki zatrzymali jedną osobę, ale nie podaje bliższych szczegółów sprawy.

Jak informuje RMF FM w środę wieczorem podczas próby zatrzymania kierowcy, który poruszał się skradzionym w Niemczech aucie, doszło do strzelaniny. 

Policyjny pościg. Funkcjonariusze użyli broni

Kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP w Poznaniu potwierdza, że policjanci realizowali zatrzymanie, gdzie użyli broni służbowej w celu unieruchomienia ściganego pojazdu. - Nikomu nic się nie stało - dodał. Ze względu na dobro śledztwa nie podał bliższych szczegółów sprawy.

Funkcjonariusze oddali siedem strzałów w opony auta, którym uciekał podejrzewany. Mężczyzna po zatrzymaniu się próbował uciekać pieszo, ale został ujęty. Zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby, które poruszały się innym autem skradzionym w Niemczech - podaje RMF FM.

Reklama

Według rozgłośni wcześniej dwóch mundurowych zostało niegroźnie potrąconych przez uciekającego kierowcę. Kom. Maciej Święcichowski w rozmowie z Interią potwierdził potrącenie jednego funkcjonariusza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy