Reklama

Pomorskie: Areszta dla mężczyzny podejrzewanego o gwałt na 3-latce

Sąd w Kwidzynie wydał w czwartek decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla 54-latka z powiatu sztumskiego (pomorskie). Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w poniedziałek zabrał dziecko sąsiadów do swojego domu i tam je zgwałcił.

O decyzji Sądu Rejonowego w Kwidzynie poinformowała w czwartek prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wyjaśniła, że postanowienie jest zgodne z wnioskiem prokuratury, która wystąpiła o trzymiesięczny areszt powołując się na wysoką karę grożącą podejrzanemu i obawę matactwa z jego strony.

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie postawiła w środę 54-latkowi zarzut dokonania gwałtu połączonego z zadaniem dziecku fizycznych obrażeń. Mężczyźnie zarzucono także, że w trakcie zatrzymania "naruszył nietykalność cielesną" policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy "słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe".

Reklama

54-latek nie przyznaje się do zarzucanych czynów

Po postawieniu przez prokuraturę zarzutów 54-latek nie przyznał się do popełnienia czynów, o które jest podejrzany i odmówił złożenia wyjaśnień.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek, w małej miejscowości na terenie powiatu sztumskiego. Prokuratura nie ujawnia nazwy wioski ani też innych szczegółów zdarzenia. Lokalne media poinformowały jednak, że w poniedziałek wczesnym popołudniem 54-latek zabrał 3-letnią córkę sąsiadów z ich podwórka do swojego domu. Sytuacje tą miał zauważyć 8-letni brat dziewczynki, który zaalarmował matkę.

Według relacji przedstawianej przez media, kobieta miała pobiec do sąsiada, zabrać dziecko i wezwać pogotowie oraz policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał 0,96 mg alkoholu na litr wydychanego powietrza (badanie krwi wykazałoby około 2 promili alkoholu).

PAP

Reklama

Reklama

Reklama