Reklama

Reklama

Po sobotnim meczu zatrzymano 18 pseudokibiców

18 pseudokibiców zatrzymali stołeczni policjanci po tym jak w nocy z soboty na niedzielę, po meczu Legii z Polonią Bytom, niszczyli wagony pociągu relacji Warszawa- Skierniewice.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik komendanta stołecznego policji Marcin Szyndler, ok. godz. 22. policjanci otrzymali zgłoszenie o grupie pseudokibiców zakłócających porządek w jednym z podmiejskich pociągów.

Reklama

- Skierowaliśmy oddziały prewencji na stację w Pruszkowie. Tam zatrzymano 18 najbardziej agresywnych osób, w wieku od 15 do 25 lat. Tuż przed stacją próbowali dostać się do kabiny maszynisty - powiedział Szyndler.

Jak dodał, nikomu nic się nie stało, ale straty spowodowane przez chuliganów mogą sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy zł. - Wylicza to obecnie PKP. Od tego będą zależeć m.in. zarzuty stawiane tym osobom - zaznaczył.

Zatrzymani pochodzą z m.in. z Milanówka, Skierniewic, Żyrardowa i Grodziska. Jest wśród nich ośmiu nieletnich. Zostali oni przekazani rodzicom. Pozostali mogą usłyszeć zarzuty już w poniedziałek.

Legia wygrała w sobotę z Polonią Bytom 3:1 i została wicemistrzem Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy