Reklama

Reklama

Piorun uderzył w dom jednorodzinny w Szczytnej. IMGW ostrzega mieszkańców pięciu województw

Uwaga, silne burze nad Polską. Po słonecznych dniach w części kraju zebrały się chmury, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców południowo-zachodniej Polski przed burzami z gradem. Nawałnica przeszła już nad ziemią kłodzką. W dom jednorodzinny w Szczytnej uderzył piorun.

Mieszkańcy południowo-zachodniej części Polski - Wielkopolski, Lubuskiego, Opolskiego, Dolnego Śląska oraz Śląska - muszą liczyć się z tym, że na tym obszarze najbliższej nocy mogą wystąpić burze z gradem.

Z alertu IMGW wynika, że burzom miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h (lokalnie 90km/h). 

Jak informuje Instytut, intensywne opady deszczy i burze występują w części kraju już po południu. Najwięcej chmur zebrało się na południowym zachodzie kraju. 

Nawałnice nad ziemią kłodzką

Gwałtowna burza przeszła m.in. przez powiat kłodzki. Ulewny deszcz padał w gminach Szczytna i Duszniki-Zdrój. W Szczytnej od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku jednorodzinnego. Pożar gasiło siedem jednostek straży pożarnej. Niegroźnie ranny został właściciel budynku - przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

Reklama

Uwaga, nagranie zawiera wulgaryzmy.

Dyżurny PSP poinformował, że do tej pory w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy w regionie interweniowali 28 razy.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Tam opady, ale bez burz

- Również na Podkarpaciu możliwy jest przelotny deszcz, ale już bez burz. Przelotne opady deszczu, ale raczej bez burz spodziewane są również na Pomorzu Zachodnim i w północnej części Wielkopolski. Na wybrzeżu lokalnie możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów - powiedziała wcześniej synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy