Reklama

Reklama

Ostatni turniej eliminacyjny Beach Ball Tour 2012 już w ten weekend w Szczecinie

Kończy się cykl turniejów eliminacyjnych Beach Ball Tour 2012. Przed wielkim finałem i walką o medale w Niechorzu pozostał już tylko jeden turniej. Pierwszy raz w historii gospodarzem turnieju będzie miasto Szczecin. To ostatnia szansa dla zawodników aby zdobyć punkty rankingowe niezbędne do awansu do finału.

Turniej w Szczecinie będzie pierwszym i jedynym turniejem miejskim, który będzie odbywać się w ramach cyklu Beach Ball Tour. Do tej pory wszystkie turnieje eliminacyjne odbywały się nad morzem i wszyscy są ciekawi jak w Szczecinie, na specjalnie przygotowanych boiskach przy torze kolarskim będą spisywać się najlepsi polscy zawodnicy. Głównymi faworytami będą na pewno pary, które wyróżniają się w tegorocznym cyklu. O drugie zwycięstwo z rzędu będą chcieli powalczyć Damian Wojtasik i Jarosław Lech. Podczas ostatniego turnieju w Krynicy Morskiej dali oni pokaz siatkówki plażowej i będą chcieli pokusić się o kolejne zwycięstwo. W tym sezonie w trzech turniejach miejskich ta para odniosła trzy zwycięstwa i również dlatego należy upatrywać w tej dwójce głównego faworyta.

Reklama

Obserwatorzy ciekawi są postawy aktualnych Mistrzów Polski Piotra Janiaka i Sebastiana Sobczaka. W tym sezonie startowali oni w dwóch turniejach i w każdym z nich wypadli poniżej oczekiwań i zajmowali miejsca poza podium. W zeszłym roku dzielnie jednak finiszowali i dość nieoczekiwanie zdobyli Mistrzostwo Polski. Turniej w Szczecinie będzie odpowiedzią na pytanie czy para kryzys formy ma za sobą i czy jest w stanie skutecznie obronić Mistrzostwo Polski.

Chrapkę na zwycięstwo w Szczecinie ma również Dominik Witczak, który tym razem zagra w parze z Michałem Michalakiem. Dotychczasowy partner Witczaka Rafał Matusiak spodziewa się dziecka i stąd jego absencja na turnieju w Szczecinie. Będzie to na pewno ciekawa para i wszyscy ciekawi są postawy tego duetu. Jak do tej pory Dominik Witczak za każdym razem był w czołowej czwórce turniejów Beach Ball Tour. Jak wypadnie grając z nowym partnerem, na odpowiedź musimy poczekać do soboty.

Szczeciński turniej zapowiada się pasjonująco. To ostatnia szansa dla słabszych par aby wskoczyć na miejsca premiowane awansem do turnieju głównego. Dla najlepszych par to ostatni sprawdzian przed najważniejszą imprezą w sezonie. Zapowiadają się wielkie siatkarskie emocje. Serdecznie zapraszamy na tor kolarski w Szczecinie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne