Reklama

Reklama

Nowy wiceprezydent Opola

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował na środowej konferencji prasowej o wybraniu swojego zastępcy. Od dzisiaj to Małgorzata Stelnicka ma pełnić funkcję wiceprezydenta miasta. Do tej pory Stelnicka była kierowniczką wydziału ds. Europejskich i Planowania Rozwoju w Urzędzie Miasta Opole.

W ubiegłym tygodniu dwaj wiceprezydenci Opola: Mirosław Pietrucha i Marcin Rol złożyli rezygnacje. Podczas konferencji prasowej z prezydentem Opola zapewniali, że ich decyzje o odejściu z ratusza są związane z nowymi planami zawodowymi i chęcią dalszego rozwoju. Jeszcze w ubiegłym tygodniu prezydent miasta zapowiadał, że następców Rola i Pietruchy przedstawi w ciągu kilku tygodni. Dokładnie tydzień po pożegnaniu, zaprezentował dziennikarzom wiceprezydenta, który przejmie nadzór między innymi nad inwestycjami w mieście.

Doświadczony urzędnik zastępcą prezydenta

"Pani Stelnicka dała się poznać jako doskonały urzędnik, zwłaszcza w dziedzinie pozyskiwania pieniędzy i zarządzania projektami inwestycyjnymi w mieście. Jestem przekonany, że będzie potrafiła swoje kwalifikacje wykorzystać także na stanowisku mojego zastępcy z korzyścią dla miasta i jego mieszkańców" - powiedział Wiśniewski.

Reklama

Małgorzata Stelnicka jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego i studiów podyplomowych z rachunkowości i finansów na Politechnice Opolskiej. Początkowo pracowała w sektorze bankowym, a od 13 lat związana jest z samorządem. Do 2015 pracowała w samorządzie województwa, gdzie przez 8 lat była zastępcą dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych, w głównej mierze zajmując się projektami infrastrukturalnymi. Pracując w samorządzie województwa pełniła też funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od 2015 roku związana z Urzędem Miasta Opola, gdzie kieruje Wydziałem ds. Europejskich i Planowania Rozwoju. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje