Reklama

Reklama

Największy samolot świata odleciał po naprawie z lotniska w Jasionce

Największy samolot na świecie, 6-silnikowy An-225 Mrija, odleciał z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce do Chin. Maszyna wystartowała we wtorek krótko przed godziną 17 po tym, jak naprawiono usterkę podwozia.

Jak poinformował we wtorek wiceprezes spółki zarządzającej lotniskiem Michał Tabisz, maszyna przyleciała do Jasionki w niedzielę.

- Po rozładunku załoga stwierdziła usterkę podwozia, która musiała zostać naprawiona przed kolejnym długim lotem. Dziś, we wtorek, przylecieli z Kijowa mechanicy, którzy naprawili samolot, który już odleciał z naszego lotniska - dodał.

"Mam nadzieję, że największy samolot świata przyleci jeszcze na Podkarpacie"

Tabisz podkreślił, że lotnisko nie odpowiada za stan techniczny samolotu, ani za jego naprawę. "Mogę jedynie powiedzieć, że lotnisko w czasie postoju Mriji funkcjonowało normalnie" - powiedział.

Reklama

Wiceprezes portu wyraził nadzieję, że największy samolot świata jeszcze w tym roku przyleci na Podkarpacie. W Jasionce An-225 lądował już po raz piąty.

An-225 Mrija ma ponad 84 metry długości, napędzany jest sześcioma silnikami odrzutowymi. Został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Obecnie należy do ukraińskiej firmy specjalizującej się w transporcie ładunków cargo Antonov Airlines.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy