Reklama

Reklama

Małopolska. W tym mieście już wkrótce będzie nocna prohibicja

Od 10 listopada w Chrzanowie (Małopolskie) będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych między godziną 23.00 a 6.00. Nowe prawo ma ograniczyć problem zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

O wejściu w życie nowych przepisów poinformował w poniedziałek chrzanowski magistrat. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni miejscy 19 października br.

Przekazanie daty wejścia w życie nowych przepisów jest związane z opublikowaniem przyjętej uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Nastąpiło to 27 października. Zgodnie z prawem uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku.

Nocny zakaz uchwalili radni na wniosek burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka. Obejmuje wszystkie punkty handlowe w mieście, handlujące napojami alkoholowymi przeznaczonymi do spożycia poza miejscem sprzedaży. Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych, dziewięciu było przeciwko, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Reklama

Chrzanów. Nocna prohibicja, aby dbać o bezpieczeństwo

Burmistrz Maciaszek uzasadnił, że nowe przepisy mają ograniczyć problem zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

W uzasadnieniu ustawy burmistrz wskazał, że w gminie Chrzanów powszechnie znany jest problem zakłócania w godzinach nocnych porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu. W szczególności dotyczy to okolic punktów sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Zakaz sprzedaży alkoholu. Myślą o nim kolejne miasta

Maciaszek podkreślił, że wśród mieszkańców Chrzanowa obserwuje się brak poczucia bezpieczeństwa, które powodowane jest realnymi zagrożeniami ze strony osób będących pod wpływem alkoholu, potęgującym się w godzinach nocnych. Dlatego godziny zakazu sprzedaży tego asortymentu określono na 23.00-6.00.

Burmistrz przekonuje, że wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych wpłynie na ograniczenie dostępności alkoholu, a tym samym zmniejszenie jej sprzedaży. "A co za tym idzie powstawaniu negatywnych następstw spożywania alkoholu" - dodał samorządowiec.

W woj. małopolskim uchwała w sprawie ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych obowiązuje od początku tego miesiąca w Zakopanem. Wprowadzenie podobnych przepisów rozważają m.in. władze Krakowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy