Reklama

Lubuskie: Podpalił samochody i pokazał to w social mediach

23-latek podpalił samochody na Alei 11 Listopada w Gorzowie Wielkopolskim i relacjonował działania straży pożarnej, która gasiła pożar w mediach społecznościowych. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W sobotę, 25 września, gorzowscy policjanci otrzymali informacje o kilku pożarach śmietników, do których doszło w różnych rejonach miasta. Obsługa monitoringu miejskiego przejrzała zapisy z kamer. Dzięki temu udało się ustalić rysopis mężczyzny, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.

Policjanci otrzymali także zgłoszenie dotyczące płonących samochodów na parkingu na Alei 11 Listopada. Strażacy starali się opanować ogień, a policjanci pracowali nad zatrzymaniem podejrzanego.

Pięć lat więzienia

W czasie akcji służb dyżurni sprawdzili, że ktoś prowadzi w social mediach relację na żywo z tego zdarzenia i może być to poszukiwana przez nich osoba. Patrol odnalazł i zatrzymał 23-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi.

Reklama

23-latek jest podejrzany o podpalenie zaparkowanego samochodu marki Dacia. Renault stojący obok również został uszkodzony. Straty wyceniono na 170 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy