Reklama

Reklama

Lubelskie: Zabójstwo 90-latki. Prokuratura oskarża wnuczka

26-letni Paweł P. został oskarżony przez zamojską prokuraturę o zabójstwo swojej babci. Kobieta miała 90 lat. Według ustaleń śledczych do zgonu doszło w wyniku pobicia przez wnuczka. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło na początku maja bieżącego roku w miejscowości Olchowiec w powiecie biłgorajskim. Jak informowała lubelska policja, nieprzytomna 90-latka z obrażeniami wskazującymi na pobicie trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować. W sprawie zatrzymano 26-letniego wnuka kobiety. Mężczyzna był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła poinformował, że do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Pawłowi P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa 90-latki.

Bił i kopał 90-letnią babcię

- Oskarżony używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma, kopaniu, biciu pięściami, zadawaniu uderzeń krzesłem i kawałkiem drewna opałowego, spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej - zaznaczył Szykuła.

Reklama

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia.

- Za popełnienie zbrodni zabójstwa, oskarżonemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - dodał rzecznik.

Czytaj także: Babcia miała wykorzystać seksualnie wnuczki. Prawda wyszła na jaw przez sen

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy