Reklama

Reklama

Lubelskie: Prokuratura bada okoliczności śmierci 19-letniego Syryjczyka. Ciało wyłowiono z Bugu

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało znaleźli nurkowie w rzece Bug w okolicach miejscowości Woroblin. Rzecznik prokuratury przekazała, że sekcję zwłok mężczyzny zaplanowano na piątek.

- Sekcję zwłok 19-latka zaplanowano na  piątek. Jesteśmy w trakcie przesłuchiwania świadków. Według relacji mężczyzny, któremu udało się wypłynąć, mieli oni zostać skierowani przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugą stronę rzeki. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

We wtorek rano Strażnicy Graniczni ujawnili 22-letniego obywatela Syrii w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski). Z jego zeznań wynikało, że w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski przez rzekę Bug brał udział jeszcze inny mężczyzna. 

Reklama

19-latek próbował przeprawić się przez rzekę

Ciało 19-letniego obywatela Syrii zostało odnalezione przez nurków w środę przed godz. 14.

- Jego tożsamość potwierdził drugi z młodych mężczyzn, z którym dzień wcześniej próbował nielegalnie przeprawić się przez Bug. Przy ciele znaleziono także dokumenty. Także ponad wszelką wątpliwość jest to 19-letni obywatel Syrii - powiedział w środę rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Reklama

Reklama

Reklama