Reklama

Reklama

Łódzkie: Potrącenie 60-latka. Zginął na miejscu

60-latek potrącony przez samochód na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd zginął na miejscu. 29-letni kierowca był trzeźwy.

Nie żyje 60-letni pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy na drodze w Wólce Krzykowskiej (Łódzkie). Do wypadku doszło w sobotę wieczorem podczas deszczu, a - jak zauważyli obecni na miejscu zdarzenia policjanci - pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Jak przekazał w niedzielę Radosław Gwis z KWP w Łodzi, do wypadku doszło w sobotę o godzinie 20 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd.

Kierowca był trzeźwy

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierujący samochodem BMW na nieoświetlonym odcinku drogi i podczas deszczu potrącił idącego jezdnią 60-latka. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

Reklama

Policjanci zwrócili uwagę na to, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

- Zbliża się sezon jesienny. Wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować - podkreślił Gwis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje