Reklama

Reklama

Koszalin: Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 26-latek staranował radiowozy

26-letni mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a w trakcie zastosowanej przez policjantów blokady staranował radiowozy. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Policjanci z Kalisza otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna zatankował do pełna samochód na stacji paliw i nie zapłacił. Po kilku minutach mundurowi z koszalińskiej drogówki zauważyli wskazany pojazd, w związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował i z impetem odjechał.

Policyjny pościg

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Ten jednak za nic miał sygnały i pędził ulicami miasta, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Na ulicy Połczyńskiej funkcjonariusze użyli radiowozu, jako środka przymusu bezpośredniego, ale 26-latek staranował pojazd i odjechał. Mundurowi kolejny raz zastosowali blokadę oznakowanym radiowozem przy ul. Poprzecznej i skutecznie unieruchomili pojazd. 26-letni pirat drogowy został zatrzymany.

Reklama

26-latek usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Grozi mu pięć lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje