Reklama

Reklama

Kolno: Niewybuchy na placu budowy. Ewakuowano 1,7 tysiąca osób

Ponad 1,7 tys. osób może objąć ewakuacja mieszkańców w związku ze znalezieniem w Kolnie (woj. podlaskie) dwóch min z czasów II wojny światowej, na które natrafili robotnicy remontujący drogę w tym mieście. We wtorek przed południem znaleziskiem zajmą się saperzy.

Na miny z okresu II wojny światowej natrafiono podczas prac ziemnych w miejscowości Kolno w rejonie skrzyżowania ulic: Konstytucji 3 Maja i Sobieskiego; niewybuchy wydobył z ziemi operator koparki. Wyznaczona przez saperów strefa bezpieczeństwa sięga 600 metrów. Obejmuje nie tylko teren miejski, ale też kilka budynków na terenie gminy wiejskiej Kolno.

Policja poinformowała, że na czas akcji podjęcia niewybuchów miejsce zamieszkania musi opuścić nawet ponad 1,7 tys. osób. Już w poniedziałek byli oni informowali o takiej konieczności, od godz. 7 rano we wtorek mogą przebywać w miejscach przygotowanych dla osób ewakuowanych (w szkołach i hali sportowej). Niebezpieczną strefę muszą opuścić do godz. 9, wtedy swoje działania rozpoczną saperzy.

Reklama

Ruch będzie częściowo wstrzymany

Na czas ich działań kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drogach w Kolnie. Wstrzymany będzie ruch na ulicy Konstytucji 3 Maja, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej do Stawisk. 

Na razie nie wiadomo, czy podobne, czasowe ograniczenia trzeba będzie wprowadzić również na drodze krajowej nr 63, która nie leży w strefie 600 metrów od niebezpiecznego znaleziska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy