Reklama

Kolejne zapadlisko w Trzebini. Dziura na murawie stadionu

W Trzebini powstało kolejne zapadlisko, tym razem na murawie lokalnej drużyny piłkarskiej UKS Górnik Siersza. Mieszkańcy miasta zmagają się ze szkodami górniczymi od dłuższego czasu. To efekt działalności dawnej kopalni "Siersza".

W małopolskiej Trzebini powstało kolejne Zapadlisko. Dziura na murawie stadionu UKS Górnik Siersza ma około 10 metrów średnicy i 5 metrów głębokości. Obiekt sportowy mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej.

Zdjęcia zapadliska opublikował radny Trzebini Wojciech Hajduk. Obecnie mieszkańcy miasta oczekują na wyniki badań terenu, za które odpowiada Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Mają być gotowe w połowie miesiąca. "A sytuacja w rzeczywistości wygląda jak na obrazku, niestety..." - komentuje w mediach społecznościowych Hajduk.

Zapadliska w Trzebini

Poprzednio zapadlisko w Trzebini powstało 20 stycznia. Wówczas dziura powstała na zalesionych terenach przy ulicy Jana Pawła II.

Reklama

Dziura na stadionie to siódme potwierdzone zapadlisko od świąt Bożego Narodzenia. O kłopotach mieszkańców Trzebini stało się głośno we wrześniu ubiegłego roku, kiedy ziemia zapadła się na terenie cmentarza parafialnego, jednocześnie wchłaniając około 40 grobów.

Zapadliska w Trzebini to pokłosie szkód górniczych, spowodowanych przez działalność kopalni "Siersza", która w tym rejonie działała od połowy XIX wieku. Swoją działalność zakończyła w 2001 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Trzebinia | zapadlisko | stadiony

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy