Reklama

Reklama

Kim jest kobieta, której ciało wyłowiono z Pilicy?

Prokuratura zidentyfikowała w środę zwłoki kobiety znalezionej w Pilicy. To poszukiwana od kilku miesięcy 53-letnia radomianka. W związku ze sprawą do wyjaśnienia został zatrzymany mąż kobiety.

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz, wynik przeprowadzonych badań genetycznych potwierdził tożsamość znalezionych w niedzielę w rzece Pilica zwłok. "Bez wątpienia jest to ciało Danuty Wielochy, która zaginęła w grudniu i była poszukiwana" - powiedziała Chrabąszcz.

Rzeczniczka dodała, że w środę został zatrzymany do wyjaśnienia mąż kobiety. "Czynności procesowe z udziałem zatrzymanego będą przeprowadzane przez prokuratora w czwartek w godzinach popołudniowych" - zaznaczyła Chrabąszcz. Dodała, że więcej informacji w tej sprawie zostanie przekazanych w piątek.

Reklama

53-letnia mieszkanka Radomia Danuta Wielocha to dyrektorka szkoły w jednej z podradomskich miejscowości. Zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach w grudniu 2016 r. Kobieta była poszukiwana przez rodzinę, znajomych, policję i wynajętego przez bliskich detektywa.

W styczniu prowadzono poszukiwania radomianki w powiecie białobrzeskim, gdzie znaleziono należące do niej klucze. Ciała szukano też w przepływającej w okolicy rzece Pilica. Poszukiwania zostały wówczas wstrzymane ze względu na warunki pogodowe.

Jak podają lokalne media, skrępowane zwłoki kobiety zauważyli w wodzie w niedzielę wędkarze i zawiadomili policję. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy