Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu na Podkarpaciu. Pilot w stanie ciężkim

Katastrofa awionetki na Podkarpaciu. Straż pożarna przekazała Interii, że ok. 66-letni pilot przeżył, ale w momencie akcji ratunkowej był w "ciężkim" stanie. Do szpitala został zabrany na pokładzie śmigłowca LPR.

W miejscowości Stara Wieś pod Brzozowem w województwie podkarpackim doszło do wypadku awionetki. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, do zdarzenia doszło po godz. 19:00. 

Aspirant sztabowy Paweł Przybyłowski przekazał w rozmowie z Interią, że samolot uderzył w ziemię dziobem. Na razie nie są znane przyczyny wypadku. W samolocie znajdowała się jedna osoba - 66-letni pilot. Po katastrofie był uwięziony we wraku, a strażacy musieli uwolnić go przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych. 

Strażacy określili stan pilota jako "ciężki". Kiedy wyciągnięto go z samolotu nie był przytomny. Został przetransportowany do szpitala śmigłowcem ratunkowym. W akcji ratunkowej brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej.

Reklama

Pilot wykonywał ćwiczenia

- Wstępnie ustalono, że pilot, który wykonywał ćwiczenia, w pewnym momencie zniknął z pola widzenia. Został odnaleziony około jednego kilometra od lądowiska - powiedziała rzeczniczka podkarpackiej policji podinspektor Marta Tabasz-Rygiel.

- Na miejscu trwają czynności. Powiadomiono Państwową Komisje Badania Wypadków Lotniczych - dodała rzeczniczka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy