Reklama

Karambol na autostradzie A2. Dziewięć rannych osób

Po karambolu z udziałem ośmiu pojazdów na autostradzie A2, rannych zostało dziewięć osób. Do zdarzenia doszło w okolicy Lubrzy, po tym jak bus zderzył się z lawetą, na której znajdowały się dwa samochody.

- W kierunku Poznania poruszał się pojazd typy laweta, który przewoził dwa pojazdy. Z nieznanej przyczyny w lawetę uderzył jadący w tym samym kierunku bus, w wyniku tego zdarzenia spadły oba pojazdy przewożone - przekazał aspirant Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Jak dodał "jeden spadł na ten sam pas ruchu w kierunku Poznania i na niego najechał kolejny pojazd. Drugie z przewożonych aut spadło na przeciwległy pas ruchu w kierunku Świecka, wtedy uderzył w nie kolejny pojazd". Z auta, które wypadło z lawety, rozsypały się części i to na nie najechał kolejny - ósmy samochód.

Reklama

Karambol na A2. Dziewięć rannych osób

Łącznie w zdarzeniu brało udział osiem pojazdów - w tym dwa przewożone lawetą.

- W wyniku tego zdarzenia kilka osób poniosło obrażenia m.in. w postaci złamania kończyn, czy też innych części ciała. Dla części osób, które podróżowały busem sztab kryzysowy zapewnił w Świebodzinie miejsce do przeczekania - dodał Ruciński.

Pomocy udzielono łącznie dziewięciu osobom, siedem z nich trafiło na obserwacje do szpitala.

A2 w obu kierunkach początkowo była zablokowana. Ruch w kierunku Świecka został przywrócony po godz. 2, a w kierunku Poznania około 4.30.

Czytaj też: Wezwą 230 tys. osób, także kobiety. Jaka będzie kwalifikacja wojskowa w 2023 roku?

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | A2 | karambol

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy