Reklama

Reklama

Kalwaria Zebrzydowska: Pił piwo i prowadził samochód, relacjonując to na żywo

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali pijanego 24-latka, który prowadził samochód i prowadził relację na żywo w mediach społecznościowych. Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności - poinformowała małopolska policja.

Policjantów o sytuacji poinformował internauta, który widział relację w sieci.

- Dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z aplikacji internetowych pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w trakcie której pije alkohol. Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska - poinformował Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

Poszukiwania 24-latka

- Policjanci zainstalowali na swoich telefonach wskazaną aplikację, i - mając od osoby zgłaszającej nick autora relacji - również rozpoczęli jego obserwację. W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu 24-latka. Pojechali tam. Zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział młody mieszaniec powiatu wadowickiego - podał Izdebski.

Reklama

Policjanci zatrzymali auto. Kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjant wyjaśnił, że mężczyzna "za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat".

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę

- Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce - dodał Bartosz Izdebski.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne