Reklama

Reklama

Jasna Góra. Matka Boska w rękawicach bokserskich. Dar od pielgrzymki sportowców

Pielgrzymi-sportowcy modlili się na Jasnej Górze przy płaskorzeźbie Matki Bożej w rękawicach bokserskich. Złożyli ją w darze częstochowskiemu sanktuarium. Element pięściarskiego ubioru ma "chronić Maryję przed atakami złych ludzi".

W sobotę w sanktuarium na Jasnej Górze zjawiła się 31. pielgrzymka sportowców. W jednym z najważniejszych miejsc dla polskich katolików modlili się m.in. za zwycięstwo Igi Świątek oraz Bethanie Mattek-Sands w niedzielnym finale debla na turnieju French Open. To jednak nie udało się, ponieważ zawodniczki przegrały z duetem Czeszek.

Sportowcy przyjechali do Częstochowy także w intencji naszych piłkarzy, biorących udział w Euro 2020. W poniedziałek biało-czerwoni rozegrają swój pierwszy mecz na turnieju, w którym będą próbowali strzelać gole Słowakom.

Rękawice bokserskie mają chronić Maryję przed złymi ludźmi

Reklama

Pielgrzymi modlili się także za "wszystkich zawodników, dzieci i młodzież" - poinformowano na oficjalnym profilu Jasnej Góry. Okazało się, iż sportowcy złożyli także wotum - drewnianą płaskorzeźbę Matki Bożej w rękawicach bokserskich. "Mają chronić Ją przed atakami złych ludzi" - wyjaśniono.

Nie tylko przedstawiciele świata sportu pojawili się w częstochowskim sanktuarium w ostatni weekend. W niedzielę Polscy ogrodnicy i sadownicy zawierzyli gospodarstwa Matce Bożej podczas 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników i Sadowników. Wśród przybyłych na Jasną Górę byli delegaci związków ogrodniczych z kilkunastu miast Polski. W modlitwach prosili, by pandemia koronawirusa przestała utrudniać eksport jabłek. 

Jasną Górę odwiedzili też Rycerze Jana Pawła II

Tego samego dnia dotarła tam XVI Pielgrzymka Rowerowa z parafii św. Jana Chrzciciela koło Radomia. Jej uczestnicy w dwa dni pokonali ponad 200 km. "Ten czas jest trudny, ale są ludzie dla których sprawy wiary i wspólnoty są sprawami fundamentalnymi. Jesteśmy, by Matce zawierzyć wszystko" - wyjaśniali cykliści, cytowani przez profil Jasnej Góry na Twitterze.

Do Matki Boskiej w weekend modlili się także m.in. misjonarze, weterynarze, Rycerze Jana Pawła II oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje